А-П

П-Я

А  Б  В  Г  Д  Е  Ж  З  И  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  A-Z

 

Повинна удосконалюватись також система iнформацiйного забезпечення вивчення та аналiзу стану ринку працi на основi об'уктивного прогнозування його розвитку.
При укладеннi Генеральноє угоди сторони заявили, що в умовах переходу до ринковоє економiки договiрне регулювання суспiльно-економiчних процесiв на принципах соцiального партнерства у об'уктивною необхiднiстю.
 б. Поняття безробiтного i його правове становище
При переходi до ринковоє економiки важливою проблемою у гарантованiсть державою кожному громадяниновi права на працю. Закон Украєни <Про зайнятiсть населення> захищау, але не рятуу вiд безробiття. Вiн тiльки уводить нас у новий свiт, в якому держава, гарантуючи працевлаштування, але не змiгши його здiйснити, призначау i виплачуу матерiальну допомогу.
Гарантiя державою права на працю полягау у проведеннi певноє соцiальноє полiтики, спрямованоє на створення робочих мiсць i надання єх тим, хто шукау роботу i бажау працювати. Держава повинна намагатись забезпечити усiх працездатних громадян роботою. Найстрашнiшим злом для людини у усвiдомлення своує непотрiбностi суспiльству. Тому законодавче мають бути визначенi заходи, реалiзуючи якi держава могла б проводити полiтику повноє зайнятостi.
Суспiльство не повинне миритись з безробiттям, вiдкуплятись матерiальною допомогою вiд людей, якi залишились за межами пiдприумства. Допомога - це вже на крайнiй випадок, коли використанi всi можливостi i влаштувати безробiтного на роботу не вдауться.
Вiдповiдно до ст. 2 Закону Украєни <Про зайнятiсть населення> безробiтними визнаються працездатнi громадяни працездатного вiку, як такi, що не мають заробiтку або iнших передбачених законодавством доходiв i зареустрованi у державнiй службi зайнятостi, шукають роботу, готовi та здатнi приступити до неє. Працездатним вважауться вiк у жiнок вiд 16 до 55 рокiв, у чоловiкiв - вiд 16 до 60 рокiв.
Не можуть бути визнанi безробiтними громадяни вiком до 16 рокiв, за винятком тих, якi працювали i були вивiльненi у
Роздiл VII. Правова органiзацiя працевлаштування громадян
зв'язку iз змiнами в органiзацiє виробництва i працi, реорганiзацiую, перепрофiлюванням i лiквiдацiую пiдприумства або скороченням чисельностi чи штату.
У разi неможливостi надати безробiтному пiдходящу роботу йому може бути запропоновано пройти професiйну пiдготовку або пiдвищити свою квалiфiкацiю. Тому не можуть бути визнанi безробiтними особи, якi вперше шукають роботу i не мають професiє (спецiальностi), в тому числi випускники загальноосвiтнiх шкiл, у разi вiдмови єх вiд проходження професiйноє пiдготовки або вiд оплачуваноє роботи, включаючи роботу тимчасового характеру.
Не можуть бути визнанi безробiтними громадяни, якi мають право на пенсiю, а також особи, якi вiдмовились вiд двох пропозицiй пiдходящоє роботи з моменту реустрацiє єх у службi
iЯК таких, що шукають роботу. При цьому вони втра-
|| ЄМ iНШiЄ тiє єм статусу безробiтного строком на три
ийiхбх)' перереустрацiую.
^рованi службою зайнятостi громадяни набувають статусу безробiтного у випадку, коли протягом семи календарних днiв з дня реустрацiє єм не було запропоновано пiдходящоє роботи. Рiшення про надання громадянину статусу безробiтного приймауться керiвником центру зайнятостi, де громадянин зареуструвався як такий, що шукау роботу.
Громадянин, визнаний безробiтним, мау право на допомогу по безробiттю. Допомога надауться з восьмого дня пiсля реустрацiє громадянина у державнiй службi зайнятостi до вирiшення питання про його працевлаштування, але не бiльше 360 календарних днiв протягом двох рокiв; для осiб передпен-сiйного вiку - до 720 календарних днiв, а громадянам, якi бажають вiдновити трудову дiяльнiсть пiсля тривалоє (бiльше шести мiсяцiв) перерви, та громадянам, якi вперше шукають роботу, допомога по безробiттю виплачууться не бiльше 180 календарних днiв.
Громадянам, зареустрованим на загальних пiдставах в державнiй службi зайнятостi як такi, що шукають роботу, визнаними безробiтними, допомога по безробiттю виплачууться у розмiрi не менше 50 вiдсоткiв середньоє заробiтноє плати, що склалася в народному господарствi вiдповiдноє областi за минулий мiсяць, i не нижче встановленого законодавством розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати, якщо громадянин протягом
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
12 мiсяцiв, що передували початку безробiття, працював не менше 26 календарних тижнiв. У всiх iнших випадках, включаючи громадян, якi шукають роботу вперше або пiсля тривалоє, бiльше шести мiсяцiв, перерви, допомога по безробiттю встановлюуться у розмiрi не нижче розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати.
Працiвникам, трудовий договiр з яким було розiрвано з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку iз змiнами в органiзацiє виробництва i працi, в тому числi лiквiдацiую, реорганiзацiую, перепрофiлюванням пiдприумств, скороченням чисельностi або штату працiвникiв, i вiйськовослужбовцям, звiльненим з вiйськовоє служби в зв'язку iз скороченням чисельностi або штату без права на пенсiю, за умови єх реустрацiє в службi зайнятостi протягом семи календарних днiв пiсля звiльнення як таких, що шукають роботу, надауться допомога по безробiттю у розмiрi 100 вiдсоткiв середньоє заробiтноє плати за останнiм мiсцем роботи протягом 60 календарних днiв, 75 вiдсоткiв - протягом 90 календарних днiв i 50 вiдсоткiв - протягом наступних 210 календарних днiв, але не бiльше середньоє заробiтноє плати, що склалася в народному господарствi вiдповiдноє областi за минулий мiсяць, i не нижче встановленого законодавством розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати.
На перiод професiйного перенавчання з вiдривом вiд виробництва за працiвниками зберiгауться по новому мiсцю роботи середня заробiтна плата за попереднiм мiсцем роботи.
Працiвникам, звiльненим з роботи у зв'язку iз змiнами в органiзацiє виробництва i працi, надауться право на достроковий вихiд на пенсiю за пiвтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають встановленi законодавством про пенсiйне забезпечення необхiдний загальний трудовий стаж, у тому числi на пiльгових умовах. Витрати, пов'язанi iз достроковим виходом на пенсiю, здiйснюються за рахунок коштiв Пенсiйного фонду Украєни з наступним вiдшкодуванням цих витрат iз державного фонду сприяння зайнятостi населення.
Громадянам, зареустрованим у державнiй службi зайнятостi як такi, що шукають роботу, i безробiтнi, трудовий договiр з якими було розiрвано з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку iз змiнами в органiзацiє виробництва i працi, скороченням чисельностi або штату працiвникiв, в перi-
Роздiл VII. Правова органiзацiя працевлаштування громадян 207
од професiйноє пiдготовки i перепiдготовки виплачууться матерiальна допомога в розмiрi 75 вiдсоткiв 'єх середньоє заробiтноє плати за останнiм мiсцем роботи, але не бiльше середньоє заробiтноє плати, що склалася в народному господарствi вiдповiдноє областi за минулий мiсяць, i не нижче встановленого законодавством розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати.
Якщо громадяни зареустрованi у державнiй службi зайнятостi як такi, що шукають роботу, на загальних пiдставах, допомога по безробiттю виплачууться з восьмого дня пiсля реустрацiє, але не бiльше 360 календарних днiв протягом двох рокiв. Для осiб передпенсiйного вiку (чоловiкам по досягненнi 58 рокiв, жiнкам - 53 рокiв) допомога по безробiттю виплачууться до 720 календарних днiв. Громадянам, якi бажають вiдновити трудову дiяльнiсть пiсля тривалоє, бiльше шести мiсяцiв, перерви, а також громадянам, якi вперше шукають роботу, допомога по безробiттю виплачууться не бiльше 180 календарних днiв.
Цим громадянам гарантууться виплата допомоги по безробiттю у розмiрi не менше 50 вiдсоткiв середньоє заробiтноє плати за попереднiм мiсцем роботи, але не бiльше середньоє заробiтноє плати, що склалася в народному господарствi вiдповiдноє областi за минулий мiсяць, i не нижче встановленого законодавством розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати, якщо громадянин протягом 12 мiсяцiв, що передували початку безробiття, працював не менш 26 календарних тижнiв.
У всiх iнших випадках виплати допомоги по безробiттю, включаючи громадян, якi шукають роботу вперше або пiсля тривалоє перерви бiльше шести мiсяцiв, допомога виплачууться у розмiрi не нижче встановленого законодавством розмiру мiнiмальноє заробiтноє плати.
Громадянам, якi звiльнились з пiдприумств не у зв'язку iз змiнами у виробництвi i працi, скороченням чисельностi та штату працiвникiв, а з iнших причин, або якi вперше шукають роботу, тривалий час, бiльше шести мiсяцiв, не працюють, або закiнчили навчання у професiйно-технiчних i вищих закладах освiти, звiльнилися зi строковоє вiйськовоє або альтернативноє (невiйськовоє) служби, зареустрованим у державнiй службi зайнятостi як такi, що шукають роботу, i безробiтнi, у перiод професiйноє пiдготовки i перепiдготовки виплачууться матерiальна допомога у розмiрi допомоги по безробiттю, передбаченоє для цiує категорiє громадян.
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Виплата допомоги по безробiттю може вiдкладатись на строк до трьох мiсяцiв i припинятись на строк до трьох мiсяцiв. Припинятись допомога по безробiттю i матерiальна допомога може у разi працевлаштування безробiтного; поновлення безробiтного на роботi за рiшенням суду; вступу до навчального закладу на навчання з вiдривом вiд виробництва; проходження професiйноє пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiє за направленням державноє служби зайнятостi; призову на строкову вiйськову або альтернативну (невiйськову) службу; набрання законноє сили вироком суду про позбавлення волi або направлення на лiкування до лiкувально-трудового профiлакторiю; отримання права на пенсiю; переєзду на постiйне мiсце проживання в iншу мiсцевiсть (район, мiсто); закiнчення строку єх виплати; одержання допомоги по безробiттю або матерiальноє допомоги по безробiттю обманним шляхом; подання письмовоє заяви про бажання здiйснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку; подання до державноє служби зайнятостi письмовоє заяви про вiдмову вiд послуг державноє служби зайнятостi; смертi безробiтного.
Вiдкладатись на строк до трьох мiсяцiв допомога по безробiттю може у разi надання громадянину вiдповiдно до встановленого порядку вихiдноє допомоги та iнших виплат при вивiльненнi з пiдприумств, що забезпечують часткову чи тимчасову компенсацiю втраченого заробiтку, крiм державноє допомоги сiм'ям з дiтьми та допомоги, виплачуваноє з громадських фондiв;
звiльнення з дисциплiнарних пiдстав розiрвання трудового договору (систематичне невиконання працiвником без поважних причин покладених на нього трудових обов'язкiв, прогул без поважних причин, поява на роботi в нетверезому станi, вчинення за мiсцем роботи розкрадання майна власника, одноразове грубе порушення трудових обов'язкiв керiвним працiвником), а також у зв'язку з втратою довiр'я та вчинення працiвником, який виконуу виховнi функцiє, аморального проступку, не сумiсного з продовженням даноє роботи; порушення громадянином у перiод пошуку роботи та безробiття обов'язку сприяти своуму працевлаштуванню вiдповiдно до рекомендацiй працiвникiв держаноє служби зайнятостi; звiльнення громадянина з останнього мiсця роботи за власним бажанням без поважних причин.
Роздiл VII. Правова органiзацiя працевлаштування громадян 209
Виплата допомоги по безробiттю та матерiальноє допомоги по безробiттю може припинятись на строк до трьох мiсяцiв у разi вiдмови громадянина вад двох пропозицiй пiдходящоє роботи; приховування вiд державноє служби зайнятостi вiдомостей про працевлаштування на тимчасову роботу в перiод одержання допомоги по безробiттю; порушення громадянином умов i строкiв його реустрацiє як безробiтного; перереустрацiє як безробiтного; перереустрацiє безробiтного, який був знятий з облiку за невiдвiдування центру зайнятостi бiльше мiсяця без поважних причин та не сприяв своуму працевлаштуванню; вiдмови вiд роботи за спецiальнiстю, набутою пiсля перенавчання за направленням служби зайнятостi; припинення у навчальних закладах пiдвищення квалiфiкацiє та перепiдготовки без поважних причин.
Строк, на який припиняуться виплата допомоги по безроб-'- iтгю або матерiальноє допомоги по безробiттю, зараховууться до загального перiоду виплати допомог> що виплачуються громадянам, зареустрованим у державнiй службi зайнятостi на загальних пiдставах, i матерiальноє допомоги пiсля закiнчення строку виплати допомоги по безробiттю.
Матерiальна допомога по безробiттю може бути призначена безробiтному пiсля закiнчення строку виплати допомоги по безробiттю тривалiстю 180 календарних днiв у розмiрi до 75 вiдсоткiв встановленоє законодавством мiнiмальноє заробiтноє плати за умови, що середньомiсячний сукупний дохiд на члена сiм'є не перевищуу встановленого законодавством неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян.
У разi смертi безробiтного або особи, яка перебувала на його утриманнi, членам сiм'є безробiтного або особi, яка здiйснювала поховання, виплачууться допомога на поховання.
Кожному з членiв сiм'є, якi перебувають на утриманнi безробiтного, а також громадянам, у яких закiнчився строк виплати допомоги по безробiттю, надауться одноразова матерiаль-яа допомога. Порядок надання матерiальноє допомоги по безробiттю та порядок виплати безробiтним матерiальноє допомоги та допомоги на поховання визначено Положенням, що затверджене постановою Кабiнету Мiнiстрiв Украєни вiд 27 квiтня 1998 р. № 578.
Кожний iз членiв сiм'є, який перебувау на утриманнi безробiтного, а також громадяни, у яких закiнчився строк виплати
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
допомоги по безробiттю та матерiальноє допомоги по безробiттю, можуть одержати одноразову матерiальну допомогу в розмiрi 50 вiдсоткiв установленоє законодавством мiнiмальноє заробiтноє плати за умови, що середньомiсячний сукупний доход на члена сiм'є безробiтного не перевищуу встановленого законодавством неоподаткованого мiнiмуму доходiв громадян.
Одноразова матерiальна допомога може надаватися не бiльше двох разiв протягом календарного року. Для одержання одноразовоє матерiальноє допомоги громадянин повинен подати до центру зайнятостi письмову заяву, довiдку про склад сiм'є та довiдку про доходи кожного члена сiм'є за три мiсяцi, що передують поданню заяви.
Для стимулювання зайняття безробiтними пiдприумницькою дiяльнiстю єм може бути надана безпроцентна позика за рахунок державного фонду сприяння зайнятостi населення. Порядок надання безпроцентноє позики безробiтним для зайняття пiдприумницькою дiяльнiстю регулюуться Положенням, що затверджене постановою Кабiнету Мiнiстрiв Украєни вiд 27 квiтня 1998 р. № 578.
Безпроцентна позика надауться тiльки на пiдприумницьку дiяльнiсть, пов'язану з виробництвом продукцiє, i може бути використана на придбання обладнання, iнструменту, сировини i матерiалiв, оренду примiщення, органiзацiю робочих мiсць та на iншi витрати, пов'язанi з цiую дiяльнiстю.
Усi заходи, що вживау держава, спрямованi на зменшення рiвня безробiття. Саме рiвень безробiття, ступiнь використання робочоє сили у показником ефективностi суспiльного виробництва. Тому держава зацiкавлена в тому, щоб трудовi ресурси використовувались найбiльш повно i цiлеспрямовано. Система органiзацiйно-правових заходiв, що проводиться державними органами зайнятостi населення, надау суттуву допомогу громадянам у пiдшуканнi єм роботи i тимчасовому матерiальному забезпеченнi в перiод, поки така робота пiдшукууться.
Внаслiдок звернення громадян до державноє служби зайнятостi населення виникають правовi вiдносини по працевлаштуванню. Вони тривають вiд моменту такого звернення громадянина за направленням на роботу i закiнчуються укладенням трудового договору.
Саме шляхом реалiзацiє направлення на роботу правовi вiдносини по працевлаштуванню перетворюються у трудовi правовiдносини.
Роздiл VIII. Трудовий договiр
ОСОБЛИВА ЧАСТИНА
РОЗДiЛ VIII ТРУДОВИЙ ДОГОВiР
 1. Поняття трудового договору
Право на працю у основним конституцiйним правом громадян Украєни. Воно проголошене ст. 43 Конституцiє Украєни, визнауться за кожною людиною i становить собою можливiсть заробляти на життя працею, яку людина вiльно обирау або на яку погоджууться.
Право на працю реалiзууться рiзними шляхами. Однi громадяни займаються iндивiдуально-трудовою дiяльнiстю, iншi - створюють або влаштовуються в кооперативнi чи акцiонернi товариства. Переважна бiльшiсть громадян влаштовуються на роботу шляхом укладення трудового договору як найманi працiвники на пiдприумства, незалежно вiд єх форм власностi.
Для реального здiйснення громадянами цього права держава створюу певнi умови, гарантуу рiвнi можливостi у виборi професiє та роду трудовоє дiяльностi, реалiзуу прграми створена ня робочих мiсць, професiйно-технiчного навчання, пiдготовки i перепiдготовки працiвникiв вiдповiдно до суспiльних потреб.
Влаштування на роботу у одним iз життувих рiшень, що доводиться приймати майже кожнiй людинi хоча б один раз у життi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63